Fayans Ustası ihtiyaçlarınızı karşılamak için sizlere en iyi şekilde hasarsız garantili şekilde fayans döşeme hizmetlerini sağlamak için çalışıyoruz. Banyo, mutfak, oturma odası gibi kapalı alanlar ve bazı açık alanlarda fayanslar sıklıkla kullanılır. Zamanla fayanslar yıpranabilir ve fayans döşeme hizmeti ile bir yenilik yapılması gerekebilir. Ya da bina inşa ederken döşeme malzemesi olarak fayans tercih edilebilir. Bu aşamada da fayans ustası hizmetinden yararlanmak son derece önemlidir.

 

Fayans Ustası Fiyatları

Fayans döşeme ve fayans montaj uygulamaları için hizmet sunan ustalar, çeşitli firmalara bağlı şekilde çalışmaktadır. Kimi ustalar ise bireysel hizmet sağlamaktadır. Ustanın işçilik kalitesine, hizmet içeriğine, döşeme ve montaj yapılacak alanın büyüklüğüne göre fayans ustası fiyatları da değişmektedir.

 

İşinde profesyonel ve deneyimli olan bir ustanın, çok düşük fiyatlara hizmet sağlaması beklenemez. Bununla birlikte, piyasa ortalamasının bir hayli üstünde ücretler talep eden ustalar da bulunmaktadır. Burada önemli olan ayrıntı, işini iyi yapan doğru kişiyi veya firmayı tercih etmek, bütçenizin zarar görmemesini sağlamaktır. Ayrıca, ekonomik fiyatlarla en iyi hizmeti almak için yeteri kadar araştırma yapmanız gerekiyor. Fayans ustası fiyatları için araştırma yaparken, ustanın deneyim süresine, daha önce yaptığı işlere ve bütçenize göre bir karar vermeniz daha doğru olacaktır.

 

Fayans Ustası Döşeme Hizmeti

En kaliteli fayansları en iyi işçilikle döşeme yapmak, fayans ustası döşeme hizmeti ile mümkündür. İç mekâna döşenecek olan fayanslar sizin tarafınızdan temin edilebileceği gibi, firma tarafından da sağlanabilir. Yetenekli, işinde uzman bir ekiple yapılan fayans döşeme uygulamaları, ofis ya da konut olsun her türlü mekâna etkileyici bir görüntü katmaktadır. Aynı zamanda, fayans montajı ile döşemeler uzun ömürlü bir kullanım sağlamaktadır.

 

Fayans döşeme incelikli bir iştir. Deneyim, bilgi ve ustalık gerektirir. Bu yüzden fayans ustası döşeme hizmeti almak için doğru kişileri tercih etmeniz çok önemli olmaktadır. Aksi halde boşa zaman ve para kaybetmiş olursunuz.

 

Fayans ustası, döşeme yapılacak alan ne boyutta olursa olsun, her türlü malzeme ile montaj ve döşeme yapabilmektedir. Mermer fayans, seramik fayans, kuvars fayans döşeme gibi çeşitli materyaller ile bu işlemler gerçekleşebilmektedir. İç mekânı tamamlamanın, yenilemenin ve daha kusursuz hale getirmenin yollarını arıyorsanız; siz de bir fayans ustası ile iş birliği yapmalısınız!

 

Fayans Ustası Firmaları

Fayans döşeme hizmeti almak istediğinizde, çok sayıda fayans ustası firmaları ile karşılaşırsınız. Profesyonel bir firmayla çalışmak, size birçok açıdan avantaj sağlayacaktır. Deneyimli, eğitimli ve kalifiye ustalardan oluşan bir ekibe sahip olan firma, işinizin problemsiz şekilde gerçekleşmesine yardımcıdır.

 

Tüm bunlardan dolayı, gereksinimleriniz ne olursa olsun, doğru firmayı tercih etmeye özen göstermelisiniz. İster geleneksel ister çağdaş bir iç mekân görünümü hedefleyin, doğru fayans ustası firmaları ile amacınıza ulaşabilirsiniz. Alanında profesyonel bir firma, size şu açılardan fayda sunacaktır:

 

 • Fayans döşeme işlemleri, son derece yetenekli ustalar tarafından gerçekleştirilir.
 • Uzun yıllardır fayans döşeme işi ile ilgilenen ustalar, her türlü desen ve tasarıma alışıktır.
 • Hassas motiflere sahip olan tasarımları büyük bir titizlikle tamamlarlar.
 • Detaylara önem veren uzman fayans ustası, işini en iyi şekilde yapacaktır.
 • Fayans döşeme hizmeti, en yüksek standartta gerçekleştirilir.
 • Ustalar tarafından montajı gerçekleşen fayanslar uzun ömürlü bir kullanım vadeder.
 • Projeniz zamanında, tam ve sorunsuz şekilde tamamlanır.

 

Yer Döşeme Fayans Ustası

Evinizde ya da iş yerinizde döşeme yapılması gereken bir alan varsa, yer döşeme fayans ustası ile çalışmanız gerekmektedir. Fayans ustaları, yeni döşemeler dışında fayans bakım ve tamir hizmeti de sağlar. Böylece yıpranmış zemin döşemeleri eski ihtişamını geri kazanmış olur. Aynı şey duvar fayansı için de geçerlidir.

 

Yer döşeme fayans ustası, farklı alanlar için farklı döşeme malzemeleri ile montaj ve bakım hizmeti sunabilir. Örneğin, seramik fayans ustası, hem zemin hem de tercihe göre duvara seramik döşemesi yapabilir. Seramikler uzun yıllardan bu yana tercih edilen ve popülaritesini asla yitirmeyen malzemelerdir. Ağırlıklı olarak banyo zemini ve duvarı için kullanılmaktadır. Banyo fayans ustası, talebinize göre seramik ya da başka bir materyalden döşeme yapabilmektedir.

 

Döşeme söz konusu olduğunda duvarlar için de bu uygulama oldukça idealdir. Genellikle banyo, mutfak, iş yeri, otel, eğlence mekânı gibi alanlarda duvar tasarımı için fayanslardan yararlanılmaktadır. Duvar fayans ustası, ince işçilik ve derin bilgi birikimi ile daha modern duvarlar elde eder. Doğal taş, porselen, mermer, seramik, granit, arduvaz gibi birçok farklı malzeme ile döşeme işlemi yapılabilmektedir. En çok tercih edileni fayans olmakla birlikte, deneyimli bir usta çoğu malzeme ile döşeme yapabilmektedir.

Öncelikle planlama yapılmalı ve ölçüler doğru şekilde alınmalıdır. Ardından fayansın zemine sağlam şekilde monte edilebilmesi için harç gereklidir. Harç pürüzsüz olana dek karıştırılır. Fayanslar zemine dizilir. Görüntüde herhangi bir sorun yok ise harç uygulamasına geçilir. Mala yardımıyla harç yayılır. Burada önemli olan husus, harcın yeteri kalınlıkta olması gerektiğidir. Fayansların harç ile bütünleşmesini sağlamak adına hafif şekilde baskı uygulanır. Fayans aralarındaki boşlukları doldurmak maksadıyla derz işlemi yapılır. Derz uygulamasının ardından yüzeydeki kalıntılar dikkatli bir şekilde alınır.

Fayans döşeme hizmeti sağlayan ustalar, alanında uzman, eğitimli ve tecrübeli olmalıdır. Bir diğer önemli detay da güvenilir fayans ustası firmaları ile çalışmaktır. Çünkü sigortalı işçi çalıştıran ve işçi güvenliği prosedürlerine özen gösteren bir firma seçmek, her iki taraf için en doğrusudur. Döşeme yapacak ekip ve usta, söz verdiği sürede işi tamamlamalıdır. Bu yüzden de bir firmayla anlaşmadan evvel önceki müşterilerin yorumlarına ve referanslara da mutlaka göz atmalısınız.

Planlama ve esneklik, çoğu hizmette olduğu gibi fayans döşeme hizmetinde de önemlidir. Çünkü evinizdeki ya da iş yerinizdeki koşullar değişebilir. Bu sebeple de tahmin edilemeyen bir duruma ayak uyduracak bir ekiple çalışmak daha iyidir. Son olarak; fayans ustası size işle ilgili garanti verebilmelidir. Bu, özellikle müşteri memnuniyetine odaklanan firmalar söz konusu olduğunda bir adım öne çıkar.

 

 • Fayans Döşeme Ne Kadar Sürer?

  Zemin ve duvar döşeme gibi ihtiyacınız varsa, fayans döşeme ne kadar sürer diye merak ediyor olabilirsiniz. Fayans döşeme süresi, fayans ustası ve ekibinin deneyimine ve becerisine bağlıdır. Ayrıca hizmet süresi çeşitli faktörlerden de etkilenir. Projenin tamamlanması; alt zeminin durumuna, karo sayısına ve kaç odaya döşeme yapılacağına göre değişiklik gösterir. Uzman bir fayans döşeme firması ile çalıştığınızda hizmetin tamamlanması için size vaat edilen süreye uyum sağladıklarını fark edersiniz.
 • Fayans Ustası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

  İyi döşenmiş fayanslar, iç mekânda olmasını istediğiniz en önemli şeylerden biridir. Dolayısıyla fayans ustası seçiminde bazı hususlara dikkat etmenizde yarar var. Engin deneyimleri ile olağanüstü hizmet sağlayan fayans ustaları ile iş birliği yapmak, beklentilerinizin gerçeğe dönüşmesi demektir. Peki, fayans ustası seçerken dikkat edilecekler neler?
 • Düzgün Fayans Nasıl Döşenir?

  Tam donanımlı fayans ustası ile çalışarak en yüksek standartlarda güvenilir bir hizmet almak mümkündür. İşi bilen bir usta her alanda ayrıntılara, dakikliğe ve düzene önem vermektedir. Fayans döşeme hizmetine ihtiyacınız varsa, düzgün fayans nasıl döşenir diye de merak ediyor olabilirsiniz. Şimdi bunlardan söz edelim.